Novinky

15.11.2020 VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA "C" JSOU ZADANÁ

Všechna štěňátka jsou zadaná. Nyní už si všichni užíváme štěněčích radostí :-)

Fotky od úžasné Denisy Albaniové :-)


3.11.2020 UVOLNILA SE 1 HOLČIČKA!

!!! POZOR POZOR !!! Uvolnila se rezervace na jednu z těchto holčiček. Hledáme pro ní ideálně aktivní páníčky, kteří ji dají všechnu lásku světa a udělají pro ní vše možné i nemožné, tak jako ona pro ně!


18.10.2020 - NAROZENÍ "C" MIMINEK !!!

Dnes se narodilo po trošku náročnějším porodu ukončeném císařským řezem 5 princezen a 1 princ. Všechna miminka i maminka Chelsea z Brdské smečky jsou v pořádku!


8.9.2020 - BŘEZOST POTVRZENA !!!!!!!

Chelsinka - maminka "A" štěňat a babička "B" štěňat bude opět maminkou! Hrdým tatínkem je Nix - Aerostar Bohemia Beluga. Předpoklad narození miminek je v polovině října 2020

12.7.2020 - ODCHOD "B" MIMINEK

Dnešním dnem nám odešlo i poslední miminko do nového domova. Všem přejeme jen to nejkrásnější a hlavně pevné zdraví a milující domov.

8.5.2020 - NAROZENÍ "B" MIMINEK

Je to tady, narodilo se nám 7 chlapečků a 2 holčičky! Maminka i miminka jsou v pořádku!

11.4.2020 - LETÁČEK

Máme už hotový krásný letáček našeho květnového vrhu Apinky a Kinga 


2.4.2020 - Březost potvrzena !!!!!!!!!!!

Je to tu! Naše princezna Apinka (April River BB) bude maminkou! Samozřejmě děkujeme a blahopřejeme i budoucímu tatínkovi vrhu B - Kingovi (King King z Ranče Montara) 

8.3.2020 - Romantická procházka s jasným cílem

Bylo, nebylo jedno nedělní ráno v českých luzích a hájích, kdy se potkali April s Kingem. Láska vzplála a uvidíme, zda se zadařilo. Držte palce!


3.11.2019 - Ztraceni v Podhradí - dušičkový speciál

Tento víkend jsme se s Apinkou účastnily týmových závodů záchranářských psů "Ztraceni v Podhradí - dušičkový speciál" v kategorii pokročilých. Náš tým Black and White alias Březí a Chromá ve složení Harleyho (labrador) s Katka Kapustka - specializovali se na budovy a hrad (fakt borci!) a Apinky (bílý švýcarský ovčák) a mě - specializovaly jsme se na hledání na cestách ala avizace. Doplnili jsme se skvěle, a tak tomu štěstí přálo a my vyhráli! Moc děkuji parťacce Katce a Harleymu, byli skvělí! Děkuji Martin Brandner, že to s námi ještě nevzdal a hlavně René Matýšek, který to celé zorganizoval a to na výbornou! Skvělá atmosféra, skvěle vymyšlené, super lidi, prostě BOMBA! ❤️🥇🏆 #aprilriverbohemianbluemoon #bohemianbluemoon #apinkapracuje a pro doplnění velké díky Alena Sirril DePietra za vysvětlení avizací, bez ní bych ani nevěděla, co to je 😉😄

9.6.2019 - BONITACE

9.6.2019 se v konala bonitace v kempu na Nové Živohošti. S Apinkou (April River Bohemian Bluemoon) jsme se účastnili a úspěšně. Apinka je CHOVNÁ fena!!! Máme radost!

1.6.2019 - POHÁR PLEMEN

1.6.2019 se uskutečnil další ročník Poháru plemen záchranářských psů a naše April River Bohemian Bluemoon (Apinka) se účastnila a to sutinové části. Byla opravdu báječná, jen ten psovod by potřeboval vyměnit :D. Každopádně celý tým se umístil na krásném 10. místě. Náš tým se skládal tedy ze mně (Bára) a Apinky, Katky Lipinské a Kinga (King King z Ranče Montara) a Vlasty Pekárkové a Ronji (Canis Ronja Falcoline).

12.4.2019 - RODINNÁ SEŠLOST (PROCHÁZKA)

Po nějaké době jsme se sešli Chelsea z Brdské smečky, April River Bohemian Bluemoon, Ardmore Bohemian Bluemoon alias Artík a Avalon Altája (Valiáš) a vyrazili na procházku. Chlapci se naparovali před holkami, a tak Alča s Valim, Krtkem a psím miminem volili klidnější procházku a nechali holky s Artíkem se projít v klidu :).

5.4.-7.4.2019 - VÝCVIKOVÝ VÍKEND VE VOJKOVĚ

O tomto víkendu jsme se s Chelsinkou a Apinkou účastnily výcvikového víkendu s Honzou Farkačem a Ivou Lžičařovou (poslušnost a stopy). Bylo to moc fajn a zase jsme se trošku posunuly dál!

29.3.2019 - KOUPAČKA NA KOSOVĚ

Dnes jsme se prošli s Artíkem (Ardmore Bohemian Bluemoon), s Apinkou a Chelsinkou k lomu Kosov a psiska se pořádně vykoupali :)

23.3.2019 - SPECIÁLNÍ VÝSTAVA KLUBU BÍLÉHO OVČÁKA DĚTŘICHOV

Sesterské duo April River Bohemian Bluemoon a Alice Springs Bohemian Bluemoon se účastnilo Speciální výstavy v Dětřichově a to Apinka ve třídě otevřené s výsledkem V4 a hezké hodnocení a Eliska ve třídě pracovní VD2. Po výstavě jsme holky odměnili procházkou a pořádnou koupačkou :)

16.2.2019 - PRVNÍ PRAKTICKÁ LEKCE S FRANTIŠKEM ŠUSTOU

S Apinkou jsme se účastnili naší první praktické lekce s trenérem zvířat Františkem Šustou, bylo to velmi poučné pro nás obě :)

17.2.-19.2.2017 BĚLOUŠ VÍKEND SE SAR-DOG.CZ

Právě jsme si užili perfektně zorganizovaný bělouš víkend, kterého se účastnila naše April River, Shiro (Ashburton BB) a otec našich Áček Valiášek (Avalon Altája). Byl trénink plošného hledání, sutinového hledání, překážek a poslušností. V sobotu jsme šli v 10 bělouších na Karlštejn :)


4.2.2017 PROCHÁZKA NA KARLŠTEJN

Dnes jsme byli na menší rodinné procházce s Currym, Shirem, Valim, Chelsea, April a samozřejmě tetou jezevčicí Zoey. Počasí bylo dost zajímavé, Karlštejn jsme téměř přes mlhu neviděli :D. Pejskové se krásně vyblbli a myslím, že na chvilku byl klid :D


28.1.2017 PRAŽSKÉ LÍTÁNÍ

Zajeli jsme se podívat za bráchou Artíkem do Prahy, kde se na psím hřišti proběhli i s dalšími psími kamarády


15.1.2017 PROCHÁZKA V CHLUMCI

Dnes jsme si s Hankou udělali procházku Bohemian Bluemoon.

Směska Bohemian Bluemoon - Ammy Princess Bohemian Bluemoon a April River Bohemian Bluemoon s matkami Qaja Ambra Professional a Chelsea z Brdské smečky. Bylo to moc fajn, mladé dámy BB se krásně vyblbly :-)


24.12.2016 VESELÉ VÁNOCE

Všem našim příznivcům přejeme krásné svátky a do nového roku jen to nejlepší, hlavně zdravíčko a spousty zábavy se čtyřnohými přáteli :-)


21.12.2016 PRVNÍ NAROZENINY EXTERNÍHO VRHU "A"

Přejeme všechno nejlepší k prvním narozeninám "našim" borderkám z externího vrhu "A" :-)


10.12.2016 BŠO PROCHÁZKA NA KONOPIŠTI

Dnešní parádní skoro předvánoční procházka BŠO na Konopišti v počtu 10 lidí a 7 psů :-). Bylo to moc fajn, krásné počasí a April si užila s novými psími kamarády :-).


4.12.2016 SHIRO NA VÍKEND U MÁMY

Shiro přišel k mámě na víkend a byla to velká sranda. To by člověk neřekl, kolik ty psi mají energie :-D


24.11.2016 PROCHÁZKA S CHS FALCOLINE, CHS White Essence, CHS Bohemian Bluemoon

Dnes proběhla procházka s Vlastou Pekárkovou a Atinkou Hrabalovou :-). Jak řekla Vlastička: "3 holky, co maj dohromady 7 bilejch" :-D


20.11.2016 PROCHÁZKA ORLÍK NAD HUMPOLCEM

Po výcvikovém víkendu za námi na poslední trénink přijela Katka s Boltíkem (Avignon Provance Bohemian Bluemoon) a šli jsme na procházku ve složení máma, táta, dcera, syn. Bylo to moc fajn :-)


16.11.-20.11.2016 Podzimní výcvikový tábor záchranných psů SAR-DOG 

1.den - poslušnost v Červené Řečici a hledání v Želivu na pile a na statku
2.den - hledání a slaňování na zámku v Červené Řečici a hledání na statku v Červené Řečici
3.den - půl dne volna na odpočinek (takže jsme dali prohlídku židovského hřbitova v Hořepníku a procházka po okolí) a v druhé polovině dne jsme hledali v Pekle
4.den - hledání v Havlíčkově Brodě


28.10.-6.11.2016 VÝLET DO ANGLIE (LONDÝN A CORNWALL)

Chelsea, April a Zoey se s námi vydali na týdenní výlet po Anglii. Krásně to zvládly a určitě si takový výlet zopakujeme.


23.10.2016 - NÁVŠTĚVA BOLTÍKA (AVIGNON PROVANCE BOHEMIAN BLUEMOON)

Udělali jsme si výlet za naším "miminkem" Boltíkem na Vysočinu. Psiska i my jsme si výlet užili :-)


15.10.2016 Krajská výstava Litoměřice a společná procházka

Sraz 5 mimin z vrhu "A"
Alroy Bohemian Bluemoon VN3
April River Bohemian Bluemoon VN1
Ardmore Bohemian Bluemoon VN4
Ashburton Bohemian Bluemoon VN2
Avignon Provence Bohemian Bluemoon VN1 


8.10.2016 MVP České Budějovice a setkání Boltíka, Alice a April 

8.10. se účastnil Boltík (Avignon Provance Bohemian Bluemoon) mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích s krásným výsledkem VN1. Na bráchu se přišla podívat Alice a April. Po výstavě se šlo pořádně vyblbnout. :-)


1.10.2016 Oblastní výstava Džbán (třída štěňat) 

1.10.2016 jsme se s April zúčastnily oblastní výstavy Džbán, kde April získala krásné VN1. Je to holka šikovná :-).


11.9.2016 - Klubová výstava Česká Skaliceb

11.9. jsme se účastnili klubové výstavy s April a Artíkem. Krásné výsledky, krásné hodnocení, prostě úspěšná výprava :-)

April River Bohemian Bluemoon VN1
Ardmore Bohemian Bluemoon VN1 


27.8.2016 Krajská výstava Džbán

Apinka (April River Bohemian Bluemoon) měla první velký výstavní úspěch, kdy získala VN1 :-)


20.8.-22.8.2016 Rakousko

Prodloužený víkend v rodinné atmosféře: táta (Avalon Altája), máma (Chelsea z Brdské smečky), Apinka (April River Bohemian Bluemoon) a teta Zoey. Výlet k Wolfgangsee :-)


15.8.2016 - CHELSINKA A MIMINKA JSOU ZNÁMÍ I VE SVĚTĚ

To se tak stane, že se Vám celá psí rodinka proslaví ve světě :)


ČERVENEC 2016 ROZVÁŽENÍ PRŮKAZŮ PŮVODU 

V červenci jsme si udělali výlety za všemi našemi štěňaty, kouknout na jejich nové domovy a zjistit jak pak se mají :)


15.6.2016 ODCHOD MIMINEK DO NOVÝCH DOMOVŮ

4 miminka dnes vyrazila do nových domovů

Alroy Bohemian Bluemoon alias Curry
Alice Springs Bohemian Bluemoon alias Alice :D
Avignon Provence Bohemian Bluemoon alias Bolt
Ashburton Bohemian Bluemoon alias Shiro

Tak tfuj tfuj pro štěstí a jen to nejlepší do Vašich životů 


6.6.2016 VÝLET DO STATENIC

Udělali jsme si druhý výlet za tetou Ivankou do Statenic. Kde jsme využili jejího pohostinství, krásného fotografování a blbnutí na zahradě :-).


5.6.2016 AGILITY VÝLET

5.6.2016 jsme vzali štěňátka na výlet za Míšou do Zdic na agility plácek. To bylo srandy :-)


4.6.2016 NÁVŠTĚVA U HANKY TESKOVÉ

4.6.2016 jsme si s miminkami udělali výlet na zahradu k Hance za Jessinkou a Míuškou. Mimča byla ale ještě ustrašená z tetování, takže moc srandy s nima nebylo :-D


2.6.2016 TETOVÁNÍ

Tak dnes jsme mučili miminka a už jsou otetováni v ouškách. Moc se jim to nelíbilo a teď je jejich nejoblíbenější kamarád Michal :-).


29.5.2016 FOTOGRAFICKÉ ODPOLEDNE

Dorazila za námi naše kmotřička štěňátek Lucinka Sekerová a nafotila nám spousty krásných fotek :-). Moc jí děkujeme!


25.5.2016 VÝLET DO STATENIC

Udělali jsme si výlet za tetou Ivankou na její krásnou zahradu. Mimina s rodičema si to náležitě užila a my dvounožci samozřejmě taky :-)


20.5.2016 VÝLET DO VÝCVIKOVÉHO STŘEDISKA SAR-DOG.CZ

Miminka si užívali soucializaci s cizími dětmi, s nepříjemným povrchem (míčky) a dalšími psi :-). Myslím, že jsme si to všichni náležitě užili.


15.5.2016 SOCIALIZAČNÍ NÁVŠTĚVA MALÝCH DĚTÍ

Naše kamarádka Dianka obětovala svoje děti a půjčila nám je na socializaci :-D. Dělám si samozřejmě legraci, přijeli si poňuchňat naše psí miminka :).

14.5.2016 ODPOLEDNE NA ZAHRADĚ

Přijela za námi Lenička a užili jsme si krásné slunečné odpoledne na zahradě :-)


28.4.2016 DOMÁCÍ FOCENÍ

Konečně jsem se dostala k tomu, abych vytáhla foťák a něco málo nafotila :-)


24.4.2016 NÁVŠTĚVA KMOTŘIČKY LUCINKY

Přijela za námi má kamarádka Lucinka Sekerová, která nám udělala moc krásné fotografie prťousků :-)


20.4.2016 MIMINKA JSOU NA SVĚTĚ!

Je to tu po dlouhém porodu máme na světě 7 statečných (5 chlapečků a 2 holčičky). Všichni jsou zdraví, nyní pořádně dlabat, aby měli dost síly a rostli do krásy :-)


14.3.2016 BŘEZOST POTVRZENA!

Máme velkou radost, krytí se zadařilo a Chelsinka (Chelsea z Brdské smečky) a Valiášek (Avalon Altája) se stanou koncem dubna právoplatnými rodiči malých bílých kuliček - vrh A. U paní veterinářky jsme si pořídili první fotografie našich budoucích bílých myšek viz výše. Na monitoru se nám krásně ukázala 4 štěňata, ale kdo ví, kolik se jich podívá na svět. V případě zájmu o štěňátko mne neváhejte kontaktovat :-).


11.3.-13.2016 OBRANÁŘSKÝ VÍKEND BŠO

O víkendu 11.3.-13.3.2016 jsme se s Chelsinkou účastnily obranářského víkendu BŠO. Celý víkend se odehrával v krásném prostředí Nových Hradů. Vše bylo perfektní. Tréninky vedl zkušený figurant Jan Srb, který to se mnou a Chelsinkou neměl zrovna jednoduché. Velmi mě bavilo, že se snažil stále vymýšlet, jak na nás vyzrát. Obrovská prostranství luk lákalo k blbnutí spousty běloušků. Moc děkujeme za skvělou akci, těšíme se na další :-)


20.2.2016 Rande číšlo 2.

Dnes proběhlo rande číslo dvě. Ti naši mladí si potřebovali ověřit, že vše proběhlo jak mělo. Takže Chelsinka opět oběhla kolečko a znovu vše proběhlo stejně dobře jako ve středu. Svázání opět cca 40 minut. Vše zvládli na jedničku :-)


17.2.2016 Den "D"

Dnes je den "D", kdy proběhlo rande Chelsinky a Valiáška (Avalon Altája). Vše proběhlo jak mělo. Chelsinka jako slušně vychovaná holka, si oběhla kolečko v kruhovce, aby nebyla za lehčí holku, a pak vše proběhlo jak mělo. Svázání trvalo cca 40 minut. Valiášek s Chelsinkou si dávali na čas :-)


14.2.2016 EXTERNÍ VRH "A" - BORDER KOLIE (V NOVÝCH DOMOVECH)

V neděli 14.2.2016 odešla první štěňátka do svých domovů. Na štěňátka se přijel podívat i tatínek Artuš. Počasí nám přálo, takže štěňátka běhala venku. Štěňátka dostala hračky od 12 tlapek a chovatelky, hodně se fotilo a odpoledne odjeli Artušek, Alvínek, Abbynka a Aginka domů. Přejeme štěňátkům krásný a spokojený život, hodně zdraví a zážitků. Mějte se krásně mrňouskové.


2.2.2016 - 3. NAROZENINY CHELSEA Z BRDSKÉ SMEČKY

Chelsinka má dneska své krásné 3. narozeniny. Nejenže máme velkou radost, že tato psí dáma nám obohatila život, ale zrovna dnes začala hárat. Je to znamení? Zadaří se nám a budou v dubnu štěňátka? Držte palce!


30.1.2016 PROCHÁZKA S MANŽELEM VALIÁŠKEM

Dnes proběhla procházka s našima holkama a Alčou s Valim (Avalon Altája). Kdyby nebyl leden, řekla bych krásná podzimní procházka :D. Hafouškové se vyběhali a já udělala pár fotek snad budoucích rodičů :-)


17.1.2016 ZIMNÍ HRÁTKY

Je skvělé jak mají pejskové rádi sníh. Tu radost v psích očích je krásné sledovat, a tak jsme si udělali procházku s létacím talířem a míčkem :-)


31.12.2015-3.1.2016 SILVESTR NA SLOVENSKU

Všem přejeme veselého silvestra, do nového roku jen to nejlepší. My jsme s holkama Chelsinkou a Zoey vyrazili na Slovensko do Zuberce. Bylo to báječné, dokonce jsme potkali ve skanzenu v Zuberci další 2 běloušky. Dali jsme si procházku, nějaké památky a odpočívání.


21.12.2015 EXTERNÍ VRH "A" - BORDER KOLIE (NAROZENÍ)

Tak už je to tady, oznamujeme všem, že dnes 21.12.2015 přišlo na svět 7 statečných - 4 kluci a 3 holčičky, nádherná štěňátka Jessinky a Artuška. Miminka se mají čile k světu, fotky budou přidány.


20.12.2015 VÁNOČNÍ SRAZ BŠO 20.12.2015

Dne 20.12.2015 jsme se s Chelsinkou účastnili prvního takového bělouščího srazu. Část účastníků se sešla na Václavském náměstí u koně a pokračovali dolů směrem na Staroměstké náměstí, Malostranskou do metra a směr Dejvická a Divoká Šárka, kde již čekala další část včetně nás :-). Procházka pak pokračovala Divokou Šárkou, kde se pejskové slušně chovali a společně proběhli :-)


16.11.2015 EXTERNÍ VRH "A" - BORDER KOLIE

Dnes byla Jessinka (Qaja Ambra Professional) na vyšetření sono a byla potvrzena březost. Očekáváme asi 6 mimimek v barvách černobílá, sable a možné i trikolorní. Miminka by měla vykouknout na svět kolem Vánoc. Dále budeme informace doplňovat.


14.11.-15.11.2015 VÝCVIKOVÝ VÍKEND ČERVENÁ ŘEČICE

O víkendu 14.11.-15.11.2015 proběhl výcvikový víkend se SAR-DOGem v Červené Řečici, kde jsme se účastnili jak sutinového vyhledávání na staré pile, tak i výcvik poslušnosti. Trošku nám trvalo, než se Chelsinka rozhýbala a než začala vyhledávat, ale nakonec se zadařilo a byla moc šikovná :-).


7.11.2015 PODZIMNÍ PROCHÁZKA

7.11.2015 jsme se vydali s našima holkama a s Luckou a jejím Axíkem na procházku - trasa Po starých mlýnech. No našli jsme asi 2 z 8 :D, ale procházka to byla báječná :-). Krásné počasí, krásná příroda, perfektní společnost. Přidá se někdo příště? :-)


1.11.2015 - 5. NAROZENINY ZOEY

Tak dnes je Zoeynce krásných 5 let a tak jí přejeme spousty zdravíčka a stále tak veselou náladu!


22.10.2015 PROBĚHLO KRYTÍ EXTERNÍHO VRHU A - BORDER KOLIE

Dne 22.10.2015 se Hanka s Jessinkou (Qaja Ambra Professional) vydaly na výlet do Bezděkova u Police na Metují, kde bydlí Jessinky ženich Artuš (Elton John Tender Flash) na plánované krytí. Oba pejsci v sobě našli zalíbení. Krytí se podařilo a tak nyní jen budeme čekat s napětím 3 týdny, zda bylo krytí úspěšné a budou štěňátka.


13.9.2015 KLUBOVÁ VÝSTAVA/SVOD/BONITACE BŠO

13.9.2015 jsme se zúčastnili svodu mladých, abychom podpořili malá (velká) Valiáščata. Všichni jsou krásní a zdraví. Počasí se vydařilo a všichni pejsci si to vyloženě užili.


4.8.2015 KOUPAČKA ZOEY, CHELSINKY A VALIHO

Takové krásné počasí se nedá nevyužít, a tak jsme se vydali do Kosova na koupačku, a koho tam nepotkáme. Chelsinky manžel Vali (Avalon Altája) si přivedl paničku, i když v okamžiku, kdy uviděl Chelsinku, ho panička přestala zajímat :-).


25.7.2015 NÁVŠTĚVA NA ORLÍKU

Dnes se za námi na Orlík přijel podívat Axík s paničkou a dali jsme si společnou procházku od kempu Podskalí k cípu před hradem Orlík. Moc hezká procházka, i když se Chelsinka se Zoey rozhodly, že se vykoupou v blátíčku a aby to nebylo paničce (mně) tak líto, tak nebyly schopné vylézt. Panička neváhala a skočila pro ně :D... Ještě, že je miluju! :D


28.6.2015 NEOFICIÁLNÍ AGILITY ZÁVODY V MĚCHĚNIÍCH

Právě proběhly naše první závody v agility a rovnou jsme se umístily na krásném 3.místě v silné konkurenci. Bylo to náročné, první běh se nám tolik nepovedl, ale u druhého už jsme byly ostřílené závodnice a povedlo se nám to báječně. Naše kamarádky Hanka s Jesskou se taktéž umístily na 3.místě z prvního běhu. Naše trenérka Míša Vokurková z nás měla velkou radost!


VODNÍ VÝCVIKOVÝ VÍKEND SEČ

O víkendu 19.6.-21.6.2015 jsme se s Chelsinkou účastnili vodního výcvikového víkendu na Seči. Počasí nám bohužel úplně nepřálo, ale i tak jsme si to jak my lidi, tak i pejskové užili. S Chelsinkou jsme se naučily spousty věcí, co můžeme v létě na Orlíku trénovat! Bylo to skvělé :-)


6.6.2015 ZVÍKOVSKÉ PUTOVÁNÍ 

Agility banda se vydala na putování v okolí Zvíkova. Byla to moc hezká procházka okolo 23 km. Průběžně se hafouškové koupaly a běhaly a užívaly krásného prostředí a počasí.

11.5.2015 VÝCHOD SLUNCE NA SNĚŽCE

To jednou tak Alču napadne geniální nápad, že SAR-DOG.CZ banda by si mohla udělat výšlap na východ slunce na Sněžce. Bohužel ani mě to nepřišlo jako blbý nápad, a tak jsem souhlasila, že bychom se s Chelsinkou mohly účastnit. Už jen cesta na smluvené místo probíhala velmi zajímavě, ale zase jako jediní jsme měli policejní doprovod :D. Každopádně cesta na vrcholek byl pro mě s antibiotiky velmi náročný. Moc děkuji všem, kdo mi pomohli! Dali jsme to!